Головна » 2017 » Листопад » 15 » Роль лідера у колективі
21:31
Роль лідера у колективі
15.11.2017 року у Вільшанській ЗОШ І-ІІ ст. згідно плану громадсько-активної школи зі стандарту «Лідерство» було проведено захід на тему: «Роль лідера в колективі». Вважається, що лідерство - це здатність впливати, як на окрему особистість, так і на групу, спрямовуючи їх зусилля на досягнення поставлених цілей. Це природний соціально-психологічний процес, побудований на впливі особистого авторитету людини на поведінку всіх членів групи або певної її частини. При цьому під впливом розуміється такі дії людини, які вносять зміни в поведінку, відносини і почуття іншої людини. Його можна надавати через ідеї, усне і письмове слово, навіювання, переконання, емоційне зараження, примус, особистий авторитет або приклад.
В ході заходу було переглянуто низку презентацій та відео, в яких йшлося про визначальну роль лідера в колективі, його здатність повести за собою людей. Учениця 6 класу Котеленець Дарія зачитала учням характеристику 10 типів лідера: патріархальний лідер, вожак, тиран, організатор, спокусник, герой, поганий приклад, кумир, ізгой та козел відпущення. Учениця 7 класу Крець Антоніна охарактеризувала лідера залежно від переважаючих функцій, реалізованих у діяльності.
Вітчизняна психологія також виділяє відмінність між так званим "формальним" і "неформальним" лідерством. У першому випадку вплив виходить з офіційного положення в організаційній структурі підрозділу, а в другому - з визнання особистої переваги одного з них.

Ковалевич О.М.
 
 
Переглядів: 87 |