Головна » 2017 » Листопад » 9 » Обережно: небезпечні речовини!
22:36
Обережно: небезпечні речовини!
На жаль, сьогодні, в еру злету науково-технічного прогресу небезпека чатує на сучасну людину на кожному кроці. Ми відійшли, на відміну від наших мудрих предків, від природи, яка давала людям все необхідне для життя - житло, їжу, одяг, предмети побуту тощо. Наші пращури були здоровою та сильною нацією, тому що більшу частину свого життя проводили на лоні природи, на дійсно свіжому й чистому повітрі, незабрудненому викидами різноманітних хімічних речовин. Сьогодення диктує людям свої умови існування. Ми вже не уявляємо наш побут без мобільних телефонів, планшетів, автомобілів, Інтернету. Наша оселя поступово заполоняється не просто небезпечними, а навіть смертоносними для нашого здоров’я та життя предметами, що стали невід’ємною складовою нашого існування.
Саме про такі речі та небезпечне їх використання розповів на виховному заході «Отруйні речовини у побуті. Безпечне поводження з ними» вчитель біології та хімії Солдатенко Юрій Павлович. Він акцентував увагу учнів старших класів на наявності отруйних інгредієнтів у звичайних побутових предметах: дитячих пластикових іграшках, будівельних матеріалах - шпалерах, лінолеумі та фарбах, люмінісцентних лампах та інших. У ході розмови учні мали змогу закріпити свої знання з хімії, повторивши назви та основні властивості отруйних речовин - ртуті, формальдегіду, аміаку, фенолу тощо.
Побутова сфера, в якій людина проводить більшу частину життя, насичена небезпечними хімічними речовинами. Це засоби побутової хімії, лікарські речовини, хімічні харчові добавки. Сучасний побут, житлове помешкання практично не мислимо без лікарських препаратів і так званої побутової хімії - миючі засоби у вигляді порошків та паст, розчинників, емалі та фарби, мінеральні добрива та пестициди - головним чином - інсектициди (для знищення комах).
Вчитель розповів про негативний вплив цих засобів на організм людини, про враження нервової системи, пошкодження тканин та кісток, дихальних шляхів, виникнення запальної інфекції та інше. Юрій Павлович наголосив на тому, що необережне поводження та довготривалий контакт з подібними речовинами можуть призвести до злоякісних утворень в організмі людини, що призводить до загибелі.
Учні отримали корисні поради, як поводити себе у разі отруєння небезпечними речовинами у побуті. Отже, як бачимо, у нашій школі процес отримання знань тісно пов’язаний із життям, зі використанням та застосуванням їх  на практиці.
Міщенко Т.В.

Переглядів: 103 |