Головна » 2014 » Січень » 14 » Дитина не народжується першокласником!
09:56
Дитина не народжується першокласником!

/Files/images/1k1.jpg

Коршак Лідія Миколаївна – вчитель початкових класів

Дитина не народжується першокласником!

/Files/images/1k12.jpg

Початок шкільного навчання – це час великих надій і великих розчарувань, перших життєвих перемог і перших поразок, саме у першому класі і діти, і батьки складають свій перший іспит, який може визначити всю подальшу долю дитини – адже невдалий шкільний старт часто стає першопричиною всіх майбутніх невдач.

/Files/images/1k123.jpg

Шестирічний учень ініціативний, намагається відшукати межі для «можна» та «не можна» в поведінці. Для нього дуже важливо побачити результати власного зростання як школяра. Він прагне все пояснити, прокоментувати, показати, йому подобається запитувати і дізнаватися нове. Першокласник здатний достатньо довго утримувати увагу на тих об’єктах, які йому цікаві.

/Files/images/1k1234.jpg

Першокласники люблять веселитися і пустувати. Це їхній природний стан.

/Files/images/1k12345.jpg

У цьому віці вже є лідери: справжні і неформальні. Вчителеві дуже важливо спрямувати дітей до справжнього лідера. Звісно, велике значення для розвитку першокласників має навчання, але особливе місце в їхньому житті посідає гра. Ставлення до гри і правила гри є у цьому віці своєрідною школою соціальних відносин. Гра розвиває здібності дітей аналізувати свої дії, вчинки, мотиви, а також співвідносити їх з діями, вчинками та мотивами інших людей.

/Files/images/1k123456.jpg

Початок навчання дитини в першому класі - складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності - це й нові контакти, нові стосунки, нові обов'язки. Змінюється соціальна позиція: був просто дитиною, тепер став школярем.

/Files/images/1k1234567.jpg

Маленький школяр прагне в усьому бути першим, але не може при цьому адекватно оцінити свої уміння. Він часто відчуває труднощі у взаємодії з однолітками. Емоційно важко сприймає власні невдачі, але виявляє ініціативу в критиці однолітків.

/Files/images/1k12345678.jpg

Приймати дитину - означає любити не за те, що вона гарна, розумна, здібна, відмінник, помічник і так далі, а просто за те, що вона є!

/Files/images/1k123456789.jpg

Переглядів: 111 |