Перше квітня

Сьогоднi свiт кипить дивами.

Вужi лiтають з ластiвками.

Криницю чистить сажотрус.

Тiка вiд жаби чорногуз.

Дiрявим ситом iз рiки

рак носить воду на грядки.

А на грядках не пагiнцi -

ростуть на дрiжджах окунцi,

їх вiтер скошує косою.

Танцює сiрий вовк з козою.

Я сiю букви на папiр.

А як не віриш – то й не вір.

В. Лучук

Перше квітня – День сміху. Звичай обманювати в цей день існує майже в усій Європі та Азії, а початок цього губиться десь у глибинах віків.

В Індії в цей день у давні часи святкували народження божества, якого вони «умиротворювали» виставами – обманами. Римський філософ Апулей першоквітневий обман виводив з римського свята на честь божества сміху: «Забави, які ми кожного року влаштовуємо на честь Сміху, завжди мають яку – небудь нову вигадку. Ми – єдиний народ, що уласкавлюємо забавами, веселощами та жартами божество, яке називається Сміхом.»

У Великій Британії 1 квітня – це «день усіх дурнів», а обманутий у цей день називається «квітневим дурнем». У французів обман у цей день називається «квітневою рибою», а в Шотландії обдурити – «ганяти шуліку».

Уже понад ста років в Україні існує звичай кого – небудь піддурити.

Не стала винятком і наша школа. У цей день діти розважалися, як могли – неправильно розказували деякі домашні завдання; замість математики вони писали англійську мову, а деякі учні навіть умудрилися викладали уроки для учителів (варто наголосити, що учні на березневих канікулах добре підготувалися і повторили вивчений матеріал). У свою чергу, ми піддалися ентузіазму наших вихованців – чесно піддавалися й отримували заслужені двійки, від чого наші «учителі підстрибували до стелі». І хто його знає, хто і кого найбільше обдурив…

Ганага Н.М.

учитель української мови