Матусю рідненька моя…

Я прокидаюся рано -

і зразу, хоч ще не встаю,

тільки спросоння погляну,

бачу матусю свою.

Мати - досвітня пташина,

З досвітку віч не зімкне,

ходить по хаті навшпиньки,

щоб не збудити мене.

Мати - то сонечко рідне,

сонечко ясне, земне,

слово її заповітне

гріє і живить мене.

День Матері відзначається у травні, бо це є місяць Пречистої Діви Марії. У травні, коли природа-мати одягає землю у пишне зелене вбрання, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері. У цього свята давня і цікава історія. Пов'язана вона з долею американки Анни Джервіс. Дівчинка рано втратила найдорожчу у світі людину - МАМУ. На її клопотання 1914 року Конгрес США встановив нове державне свято - День Матері. 1929-го року з ініціативи Союзу українок започатковано цей урочистий день на Галичині. Відтоді у другу неділю травня День Матері відзначається дуже широко./Files/images/dm1.jpg

І у нашій школі відбулося свято, присвячене цьому дню. До святкового залу завітали мами, бабусі, тітоньки.

Учні початкової школи привітали найдорожчих людей, розповідаючи вірші та співаючи пісень.

/Files/images/dm2.jpg

Дівчата 5 класу зачитали молитву до Пречистої Діви, прохаючи здоров’я та благополуччя для мам. Курило Аліна подарувала своїй мамі вірш «Мама вчителька». Слова подяки лунали з вуст учнів 7-8 класів. Не обійшлося і без гумору. Качесова Карина зачитала гумореску «Небезпечні ліки», Куксань Катерина – «Жорина мрія», Сіманова Євгенія – «Жерар». Хлопці 8 класу та дівчата 7 розіграли сценки «Мій друг», «У перукарні», «Спортзал».

На святі не обійшлося і без показу мод – юні моделі демонстрували сучасний одяг із газет, сміттєвих пакетів. А на завершення учні 1-4 класів представили казки «Ріпка», «Півник та мишенята»та затанцювали запальний танок «4 шага».

Власний вірш про найдорожчу людину – Маму – прочитала Т.В. Міщенко, учитель англійської та російської мови. Із привітальним словом виступила директор школи – Світлана Олексіївна, яка подарувала мамам подарунки та квіти. А закінчилося свято – веселим ярмарком.

Підготували свято вчитель української мови Ганага Н.М. та учитель початкових класів Коршак Л. М.

Ганага Н.М.

учитель укр.. мови