Головна » 2017 » Жовтень » 8 » Вміння діяти в надзвичайних ситуаціях-запорука безпечного життя!
17:17
Вміння діяти в надзвичайних ситуаціях-запорука безпечного життя!
  За давньою легендою Прометей подарував людям вогонь, який повинен був зігрівати їх в холодні пори року, використовуватись для приготування їжі, освітлення. Він хотів полегшити їм життя, але Бог, дізнавшись про це, прогнівався. З цього часу вогонь не лише приносив користь людям, але став їх великим горем, інколи, навіть, забираючи  життя їх самих.
 Саме з метою навчання дітей Правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання у дітей розуміння тяжких наслідків з причин порушення Правил пожежної безпеки та з метою навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях, надавати першу медичну, само - та взаємодопомогу, з 02.10.2017 у школі триває місячник пожежної безпеки. На початок навчального року проведено інструктажі з учнями щодо дотримання Правил пожежної безпеки.
 Знає хай дитина кожна:
Жартувать з вогнем не можна!
  Під таким девізом, в ігровій формі, пройшов урок-спілкування у 1 класі (класний керівник Коршак Л.М.). Першокласники ознайомилися з причинами виникнення пожежі та як цьому запобігти. Швидко, вправно і злагоджено погасили спалах вогнища у  «Кицькиному будиночку».
  У 2 класі (класний керівник Віннік Є.Р.) проведена бесіда «Небезпечні речі навколо нас»».
  Щодо знання правил безпечної поведінки для 3  класу ( класний керівник – Савицька Т.В.) проведено вікторину «Це повинен знати кожен» .
  У 4 класі (класний керівник Сирісько Л.А.) була проведена виховна година з правил пожежної безпеки. Вони  повторили правила пожежної і протипожежної безпеки та засвоїли причини виникнення пожеж, та правила, які треба виконувати, щоб запобігти пожежі.
  Пожежа – це особлива битва, тактика якої – наступ на вогненну стихію. При пожежі не можна чекати і бути повільним. Адже підрахунок часу іде на секунди.  Учні 5 класу ( класний керівник - Буднік А.В.) повторили правила поводження під час виникнення пожежі, обговорили план евакуації з класної кімнати, а також були ознайомлені з ефективним засобом гасіння вогню – вогнегасником.
  У 6 класі (класний керівник – Гулак Т.Л.) пройшла класна година на тему «Особиста безпека під час пожежі» і конкурс: «Хто більше назбирає загадок, приказок, прислів'їв на протипожежну тематику».
  Класним керівником 7 класу Міщенко Т.В. було проведено виховну бесіду на тему «Вогонь – наш друг. Вогонь – наш ворог?», в ході якої учні повторили та закріпили свої знання з протипожежної безпеки. Діти підготували цікаву інформацію про різновиди та значення вогню в житті людства, розповіли про різні способи його добування, починаючи з первісної доби, підкреслили його неоціненне значення в побуті.
Друга частина заходу була проведена у формі гри та мала за мету  застосування знань про вогонь на практиці. Учні відповідали на запитання вчителя, знаходили вихід із різноманітних небезпечних ситуацій, а також презентували своє «домашнє завдання»: пригадали безліч відомих народних прислів'їв та приказок про вогонь та представили малюнки. Також діти переглянули пізнавально-навчальний відеофільм «Уроки тітоньки Сови» про пожежну безпеку, і, зокрема, правила користування побутовими приладами та використання хлопавок і свічок для святкування Новорічних свят, їх небезпеку для здоров’я та життя людини.
   У 8 – 9 класі заступником директора (Ганага Н.М) проведено:
- Перегляд фільму «Наслідки вогню»;
- Бесіда  «Правила поводження з газо- та електроприладами,  небезпека від сірників»;
- Майстер – клас «Як загасити вогонь».
 До закінчення місячника на меті ще провести конкурси-виставки дитячих малюнків та стіннівок «Щоб не трапилось біди», а також навчальну евакуацію учнів школи на випадок виникнення пожежі і у кожному класі оформити куточок протипожежної безпеки.

 Віннік Є.Р.
 
 
 
 
 
 


Переглядів: 87 |