Головна » 2018 » Березень » 24 » Туберкульоз сьогодні - це небезпека, що стосується кожного
14:45
Туберкульоз сьогодні - це небезпека, що стосується кожного
З 1.03. по 23.03.2018 року у Вільшанській ЗОШ пройшов місячник інформування про туберкульоз. Було розглянуто профілактику, діагностику та лікування цієї страшної хвороби, з якою людство бореться протягом століть. 

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). На першому - Росія.
У 2016 році 29 000 українців захворіли на туберкульоз, серед них - понад 800 дітей.
Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача.
Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає.
Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше - нирки або спинний мозок. Заразною є лише легенева, відкрита форма туберкульозу.
Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Наразі в Україні смертність від туберкульозу становить близько 10%.

Як можна запобігти туберкульозу?
Єдиного способу захисту нема.
Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція. Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості. Також варто здати аналіз в разі тісного контакту із хворими.
Щеплення протитуберкульозною вакциною БЦЖ в Україні роблять немовлятам на третій день життя. Вакцинація є недосконалою, проте захищає дітей і допомагає дорослим протистояти інфекції.
Якість харчування також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу. Брак вітамінів А і D суттєво підвищує розвиток хвороби.
Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.
Ці факти необхідно знати як дорослим, так і дітям шкільного віку.

Ковалевич О.М.Повний фоторепортаж події можна переглянути за цим посиланням.
Переглядів: 32 |