Головна » 2017 » Жовтень » 1 » Ми – за безпеку дорожнього руху!
14:19
Ми – за безпеку дорожнього руху!
Щороку в школі проводиться місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!». В рамках цього місячника в школі пройшли профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху відповідно плану.
Головною метою заходів є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.
  Щоб нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класоводи й класні керівники провели першого вересня інструктажі з правил безпечної поведінки на дорозі. 
  З учнями 1 і 4 класу (класовод Коршак Л.М.) були організовані практичні заняття «Уважні пішоходи». На майданчику відпрацьовували правила поведінки при переході вулиці, закріпили значення кольорових сигналів світлофора для пішоходів, вчилися бути уважними та обачними під час руху на дорозі.
  Малеча з 2 класу (класовод Віннік Є.Р.) переглядала мультфільм «Уроки тітоньки Сови. Правила дорожнього руху». Класовод 3 класу Савицька Т.В. для вихованців провела усний журнал «Правила дорожнього руху» і цікаву вікторину «Як я знаю правила дорожнього руху». 
  З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму з учнями 5 класу ( класний керівник Буднік А.В.) була проведена виховна година «Безпека руху – це життя!». Повторили правила поводження у громадському транспорті та на зупинці. Шевченко Сергій розповів про правила безпеки біля власної оселі, а Яковлева Анастасія повідомила про вибір безпечної дороги до школи.
   У 6 класі (класний керівник Гулак Т.Л.) була проведена належна виховна робота, спрямована на прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах. З допомогою гри діти повторили правила дорожнього руху, закріпили знання з безпечного поводження на дорозі в зимовий час. Класний керівник перевірила навички учнів у вирішенні нестандартних ситуацій на дорозі, уміння застосовувати знання з правил дорожнього руху. Провели вікторину для вироблення уважності, виховання впевненості у необхідності дотримання правил безпеки під час руху транспорту та під час руху пішоходів.
  Класним керівником 7 класу Міщенко Т.В. було проведено виховну годину за темою «Ми – за безпеку дорожнього руху!». Захід мав за мету активізувати знання та навички учнів з правил дорожнього руху, виховати в них почуття відповідальності за збереження свого власного життя та життя інших людей як найвищої цінності. Виховна година була побудована з трьох блоків: інформаційного, змагального та дієвого.
Інформаційний блок: діти працювали в трьох групах – «Дослідники», «ЧП – Інфо» та «Інспектори ДАЇ». Вони розповідали про історію виникнення правил дорожнього руху та дорожніх знаків, ознайомили зі статистичними даними по ДТП  у Полтавській області за 2017 рік, створили пам’ятку про основні правила поводження учнів на дорозі. Змагальний блок: учні відповіли на питання вікторини «Друзі Світлофора». Дієвий блок: школярі прослухали різноманітні ситуації щодо порушень ПДР та методом колективного обговорення винайшли вірний шлях вирішення проблеми. На завершенні заходу всі учні висловилися з приводу почутого та побаченого методом «мікрофону». На уроці вчителем було показано презентацію та відеофільм про дорожні знаки. На виховній годині було вжито ілюстрований матеріал – дитячі малюнки.
  Кожного дня наші учні поспішають до школи, а потім – додому. А їхній шлях пролягає по дорозі – чи то стежечці, чи то по асфальтованому шляху, але б де не знаходилися діти, на них очікує небезпека – машина, мопед, авто тощо. Щоб бути попередженим і завжди бути напоготові, для учнів 8 – 9 класу була проведена екскурсія в м. Лубни. Разом із Ганагою Н.М. діти згадали правила вуличного руху і закріпили теорію на практиці - перейшли дорогу по «зебрі», через перехрестя на світлофор.
  За час літніх канікул діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно, підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Тому їм необхідно систематично нагадувати прості і загальновідомі речі з основ безпеки життєдіяльності.

Віннік Є.Р.

 
 
 
 
 
 
 
 
Переглядів: 124 |