Головна » 2018 » Квітень » 28 » Гірка пам’ять про чорнобильську трагедію
12:39
Гірка пам’ять про чорнобильську трагедію
Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає…
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять тривожна усе пам’ятає…
Рівно 32 роки тому розпочався відлік Чорнобильської катастрофи, що вразила весь світ страшним розмахом, трагічними наслідками, зруйнованими оселями, забрудненим середовищем, скаліченими людськими долями. 
Невблаганно спливає час. Але він не в змозі вилікувати поранені душі й тіла свідків та учасників цієї найбільш масштабної техногенної катастрофи всіх часів. Не в змозі вбити пам’ять про ті страшні події, про дорогих серцю людей, що пожертвували своїм життям і здоров’ям заради існування прийдешніх поколінь.
Пам’ятають про це і мешканці села Мгар, що зібралися на майданчику перед будівлею Мгарського старостату 26 квітня 2018 року. Відкрила урочистий мітинг староста села Марія Іванівна Шевченко, яка запропонувала згадати поіменно всіх односельців та жителів села Вільшанка, які були ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, хвилиною мовчання віддати шану як загиблим та померлим, так і живим свідкам й учасникам цих трагічних подій.
Перед присутніми виступив голова Спілки ветеранів Чорнобиля Мгарського старостату Перепелиця Іван Петрович, який згадав події того часу та подякував присутнім за небайдуже ставлення до трагічних повчальних сторінок історії нашого народу. Також виступаючий подарував Мгарській бібліотеці збірку поезій колишнього голови Лубенської районної організації «Союз ЧорнобильУкраїни» В.В. Куксаня.
Учні нашої школи виступили з літературно-драматичною композицією «Дзвони Чорнобиля». Ведучі - вчителі Міщенко Т.В. та Сирісько Л.А. зачитали приголомшливі факти про масштабність катастрофи ХХ століття, а юні декламатори - Ушко Анна, Шкарбан Діана, Щелкунов Максим, Мазур Володимир, Шкарбан Крістіна, Башинський Дмитро, Бондаренко Анастасія, Кисіль Тіна та Варвара, Колбушкова Анастасія, Кисіль Володимир  зачитали поетичні рядки про Чорнобиль та його героїв. Схвильовано слухали присутні ліричну сценку «Намалюю» у виконанні Букової Анни та Котеленець Дар’ї.
На завершення свого виступу учні й вчителі подякували ветеранам Чорнобиля за своє життя та щасливе дитинство. Чорнобильці отримали в подарунок червоні тюльпани, а наші діти - солодощі від Спілки ветеранів.

Міщенко Т.В.Повний фоторепортаж події можна переглянути за цим посиланням.
Переглядів: 36 |