Головна » 2018 » Січень » 23 » До Дня Соборності України
22:55
До Дня Соборності України
22 січня 2018 року у Вільшанській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся захід, присвячений дню Соборності України. Учні переглянули фото та презентації. Крець Антоніна, Шкарбан Діана та Котеленець Дарія зачитали важливу інформацію про акт злуки УНР та ЗУНР.
Проголошення злуки було призначено на 12 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України.
22 січня було проголошено всенародним і державним святом. День видався погідний та гарний, з легким морозом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння.
Головні урочистості проголошення злуки проходили на Софійській площі. При вході з вулиці Володимирської на Софійську площу було зведено тріумфальну арку, прикрашену старовинними гербами. Рівно о 12 годині розпочалася урочиста церемонія проголошення Акта злуки. На масовому вічі посол Західноукраїнської Народної Республіки Л. Цегельський передав грамоту Національної Ради «Про об'єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною» голові Директорії Володимиру Винниченку.
Ковалевич О.М.


Повний фоторепортаж події можна переглянути за цим посиланням.
Переглядів: 45 |